27.06.2022 Blížící se akce

od 29. 6. do 4. 9. DDM uzavřen pouze pro tábory! ... 5. 9. spuštění elektronického přihlašování na ZÚ

Výstup praotce Čecha na Říp

Cíl: Zvyšování kvality a zlepšování podmínek v základním vzdělávání

Charakteristika: Rozvoj gramotností - matematická, čtenářská, polytechnická, jazyková

Náplň aktivity: Výukový program pro žáky 1. stupně ZŠ. Hra na Slovany zábavnou formou. Výukový program je zaměřený na podporu čtenářské, matematické a polytechnické gramotnosti. Žáci navíc také získají mnoho historických poznatků o bájném praotci Čechovi, dozvědí se, co je to pověst (literatura), rotunda (základní architektonické prvky), jaká je poloha, původ a význam hory Říp (zeměpis) a jaká je okolní fauna a flora (přírodopis). Předem připravené výukové pracovní listy obsahují plnění úkolů týkajících se všech zmíněných dovedností.

Pro koho: žáci 1. stupně ZŠ

Časová dotace aktivity: 4 x 45 minut

Minimální počet účastníků na lekci: nestanoven (jedna třída ZŠ)

Realizace aktivity plánovaná na: 23. 4. 2019