12.03.2019 Blížící se akce v DDM

Jarní burza (18. - 21. 3.), VP Ekoskřítci (25. a 26. 3.), PT Velikonoční výlet (18. 4.), Čarodějnická párty (26. 4.), Nadační akce SPORTUJEME PRO ILCO (5. 5.), Pohádkový park (25. 5.), Zájezd do Legolandu (8. 6.), Akademie Děti dětem (18. 6.), Šutr City (22. 6.)

11.03.2019 Volná místa na letních táborech

Stále jsou volná místa na letních táborech: VT Čtrnáctidenní dobrodružství, PT Soustředění mladých modelářů, PT Letní tenisová školička, PT Historický.

05.02.2019 Letní tábory

Děkujeme za Váš zájem o tábory DDM Mělník. Je nám líto, že nemůžeme vyhovět všem zájemcům. Počet přijatých přihlášek u některých táborů překročil jejich kapacitu téměř trojnásobně! Kapacita našich letošních letních táborů je 450 dětí, přihlášek však přišlo jen za prvních 12 hodin od spuštění registrace bezmála 700! Bohužel není v našich možnostech kapacity táborů více navýšit nebo otevřít další nové tábory (především z personálních důvodů).

Výstup praotce Čecha na Říp

Cíl: Zvyšování kvality a zlepšování podmínek v základním vzdělávání

Charakteristika: Rozvoj gramotností - matematická, čtenářská, polytechnická, jazyková

Náplň aktivity: Výukový program pro žáky 1. stupně ZŠ. Hra na Slovany zábavnou formou. Výukový program je zaměřený na podporu čtenářské, matematické a polytechnické gramotnosti. Žáci navíc také získají mnoho historických poznatků o bájném praotci Čechovi, dozvědí se, co je to pověst (literatura), rotunda (základní architektonické prvky), jaká je poloha, původ a význam hory Říp (zeměpis) a jaká je okolní fauna a flora (přírodopis). Předem připravené výukové pracovní listy obsahují plnění úkolů týkajících se všech zmíněných dovedností.

Pro koho: žáci 1. stupně ZŠ

Časová dotace aktivity: 4 x 45 minut

Minimální počet účastníků na lekci: nestanoven (jedna třída ZŠ)

Realizace aktivity plánovaná na: 23. 4. 2019