Novinky

02.03.2021 Jarní prázdniny

Příští týden kroužky nebudou ani distanční formou z důvodu jarních prázdnin. Po celý týden (od 8.3. do 14.3.) bude přístupná úkolová hra po Mělníku - "Cesta za domečky". Viz info zde na webu.

02.03.2021 Přihlašování na tábory

Již zítra 3. 3. bude postupně v dopoledních hodinách spuštěno přihlašování na letní tábory!

25.01.2021 Přerušení činnosti pokračuje

DDM je až do odvolání pro veřejnost uzavřen a zájmová činnost přerušena (s výjimkou distanční výuky některých kroužků).

Cesta za domečky

8. 3. CESTU ZA DOMEČKY JSME ODSTARTOVALI !

Přijďte ke vchodu DDM, vezměte si herní kartu, přečtěte si instrukce (na stěně DDM vedle schránek), zvolte si, kterou trasou chcete začít a směle do plnění úkolů :-)

Úkoly najdete na speciálních krmítkách rozmístěných na trasách. Barva trasy je vždy vyznačena dvěma proužky na každé kartě s úkolem. Pozor - ne vždy jsou krmítka přímo viditelná z cesty (např. jsou z druhé strany stromu), ale nikdy nejsou dále než 10 metrů od cesty.

Nezáleží, na kterém "konci" trasy začnete. V mapě jsou konce tras označeny sluníčky (sluníčko se smajlíkem značí, že i v tom místě je úkol). První úkol, kterým začnete, pište do prvního řádku. Dále pokračujte v pořadí tak, jak budete nacházet další úkoly dané trasy. Na každé trase je 5 úkolů, každý je v mapě označen smajlíkem (popř. sluníčkem se smajlíkem).

Některé úkoly jsou záměrně obtížnější, aby měly děti motivaci se dozvědět něco nového. V některých případech bude nutné požádat o radu někoho dospělého nebo si odpověď vyhledat na internetu/v encyklopedii.

Přejeme Vám hezkou zábavu, příjemné procházky, hezké počasí a hodně štěstí při losování výherců odměn :-)

DDM Mělník

---

Distanční výuka, omezení cestování, sportu, zájmových aktivit, … vadí vám být pořád zavření doma? Chtěli byste, aby se vaše děti zvedly od počítačů, mobilů, tabletů a měly motivaci vyrazit ven? Jarní prázdniny se blíží a mělnický Dům dětí a mládeže vám nenechá čas na nudu! Navzdory koronaviru i „jarňáky“ můžete nejen aktivně prožít, ale navíc vyhrát i skvělé ceny. Týden plný nevšedních úkolů a pohybu pro zdatné a šikovné odvážlivce. Zjistíte zajímavosti o známých místech Mělníka, zahrajete si na detektivy, potrápíte své chytré hlavy, rozhýbete končetiny - stačí se zapojit do nové a jedinečné Cesty za domečky! Proč „za domečky“? Všechny úkoly budou totiž ukryté ve speciálních domečkách (krmítkách), které zároveň poslouží místnímu ptactvu. A jak se zúčastnit? Kdykoli v týdnu od 8. 3. až do 14. 3. si vyzvedněte u vstupu do DDM herní kartu s mapou a vydejte se do terénu! Vybrat si můžete mezi dvěma variantami – pro mladší děti s doprovodem rodičů nebo pro starší borce, pro které jsou úkoly připraveny také ve formě QR kódů. Čeká na vás 5 tras a je pouze na vás, jak rychle a v jakém pořadí je všechny projdete. Hra odstartuje v pondělí 8. 3. v 8:00 a zůstane přístupná až do neděle, abyste mohli vyrazit v klidu i o víkendu. Vyplněné herní karty s kontaktem (e-mail či mobil) pak vhoďte do připravené schránky také u vchodu do DDM a budete zařazeni do slosování o ceny, které jen tak někde nezískáte: 1) letní příměstský tábor pro 1 dítě zdarma, 2) virtuální realita pro celou rodinu na 1 den, 3) zábavné odpoledne v DDM pro celou rodinu – kinect, laserová střelnice, jumping trampolíny. Pro účast v boji o ceny je nutné projít alespoň 3 celé trasy z 5 a splnit správně minimálně 15 úkolů z 25. Speciální odměnu pak získá 1 vylosovaný, který bude mít na své herní kartě zodpovězeny všechny úkoly a projitím všech tras odhalí i bonusové slovo. Pojďme vytvořit rekord v počtu společně nachozených kilometrů a vyplněných herních karet! Zapojte se a sdílejte své zážitky z Cesty za domečky (fotky, videa, komentáře) na facebook DDM Mělník. Ukažme všem, že Mělník žije a nebojí se žádné výzvy!

Kód 106602
Název Cesta za domečky
Termín konání 08.03.2021 08:00 - 14.03.2021 18:00
Místo konání Město Mělník
Hlavní vedoucí Ondřej Strádal
Věková skupina 3-99 let
Sraz účastníků Prosíme, neshlukujte se.
Vybavení na akci Propiska, fix (cokoli nesmazatelného), starší děti - mobilní telefon s daty (není nutné)
Jiná ujednání Herní karty do slosování musí obsahovat min. 15 správně vyřešených úkolů.
Dokumenty ke stažení

Herní karta s mapou

Cesta za domečky - INSTRUKCE.pdf