Novinky

31.03.2021 Krásné Velikonoce všem!

Přejeme všem příznivcům mělnického Domečku krásné Velikonoce! Připomínáme, že v termínu školních prázdnin se nekoná distanční výuka zájmových útvarů.

20.03.2021 Slosování - Cesta za domečky

Výherce vylosujeme ve středu 14. 4. 2021. Slosování bude živě streamováno na youtube kanál DDM Mělník.

02.03.2021 Jarní prázdniny

Příští týden kroužky nebudou ani distanční formou z důvodu jarních prázdnin. Po celý týden (od 8.3. do 14.3.) bude přístupná úkolová hra po Mělníku - "Cesta za domečky". Viz info zde na webu.

Cesta za domečky odstartována

08.03.2021 8. 3. 2021 - CESTU ZA DOMEČKY JSME JIŽ ODSTARTOVALI !
Procházet ji můžete až do neděle 14. 3.


Jak na to?
Přijďte ke vchodu DDM, vezměte si herní kartu, přečtěte si instrukce (na stěně DDM vedle schránek), zvolte si, kterou trasou chcete začít a směle do plnění úkolů :-)

Úkoly najdete na speciálních krmítkách rozmístěných na trasách. Barva trasy je vždy vyznačena dvěma proužky na každé kartě s úkolem. Pozor - ne vždy jsou krmítka přímo viditelná z cesty (např. jsou z druhé strany stromu), ale nikdy nejsou dále než 10 metrů od cesty.

Nezáleží, na kterém "konci" trasy začnete. V mapě jsou konce tras označeny sluníčky (sluníčko se smajlíkem značí, že i v tom místě je úkol). První úkol, kterým začnete, pište do prvního řádku. Dále pokračujte v pořadí tak, jak budete nacházet další úkoly dané trasy. Na každé trase je 5 úkolů, každý je v mapě označen smajlíkem (popř. sluníčkem se smajlíkem).

Některé úkoly jsou záměrně obtížnější, aby měly děti motivaci se dozvědět něco nového. V některých případech bude nutné požádat o radu někoho dospělého nebo si odpověď vyhledat na internetu/v encyklopedii.

Herní kartu s mapou a instrukce k Cestě za domečky si také můžete stáhnout ZDE. V případě chybějícího úkolu na trase je možné si úkol najít ZDE.

Přejeme Vám hezkou zábavu, příjemné procházky, hezké počasí a hodně štěstí při losování výherců odměn :-)

DDM Mělník